Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

środa, 30 kwietnia 2014

Podkładki filcowe - konieczność w każdym domu.


Przyszedł czas na zapowiadaną jakiś czas temu recenzję produktów Tesa! Na początek pewnie znane Wam wszystkim podkładki filcowe. Jest to produkt niezbędny przy łatwo rysującej się podłodze (jak na przykład nasze panele), warto również zaopatrzyć się w nie jeśli chcemy dbać o nasze krzesła, bo jakby nie było, one również przy przesuwaniu się rysują. Użycie jest banalnie proste, ale zademonstruję Wam jak przebiegał cały ten proces:


Najpierw dokładnie wyczyściłem nóżki od pufy. Była ona wprawdzie co jakiś czas myta, ale jednak kurzu się tam troszkę nazbierało. Najlepiej wytrzeć na mokro, a potem na sucho i zaczekać chwilkę aż cała nóżka przeschnie. 


Potem pozostaje montaż. Banalna sprawa - możecie nawet poprosić o pomoc swoje dzieci, będą zachwycone, że przydały się przy remoncie, a wy połączycie pracę z zabawą. Wystarczy odkleić filc z kartki i przykleić na nóżkę. Potem lekko docisnąć i... już. 


Tak wyglądała skończona pufa. Foto z prawej, to jednak trudniejsza rzecz. Drugą pufę mieliśmy z nieco niestandardowym kształtem nóżek. Nie był to jednak specjalnie duży problem, gdyż podkładki filcowe można dowolnie wycinać. Ja zdecydowałem się na przecięcie w połowie i ułożenie zewnętrznymi krawędziami. Wyszło dość fajnie, zresztą, nawet nie o wygląd chodzi, a o funkcjonalność, a ta jest zapewniona w 100%. Są też inne kształty tych podkładek, jednak pod ręką miałem jedynie te okrągłe, więc to z nich wycinałem. W ten oto sposób nasza podłoga już dłużej nie będzie się rysowała od przesunięć puf. Teraz pozostaje już tylko podłogę wypastować. ;)


A tu pokażę Wam do czego można jeszcze wykorzystać podkładki filcowe. Nasze drzwi do pokoju po zmianie okazały się o jakiś milimetr (?) mniejsze niż poprzednie. Pojawił się więc problem, bo gdy ktokolwiek z domowników przechodził przez pokoje albo wpuszczał kogoś z zewnątrz, to pod wpływem wiatru drzwi odbijały się od framugi. Było to strasznie irytujące. Szukałem czegoś, czym mógłbym podkleić drzwi i pewnego dnia trafiłem w Tesco na produkt Tesa. Było to dość dawno temu, jeszcze przed naszą współpracą.


Powyżej macie efekt wykonanej pracy. Wystarczyło przeciąć podkładkę na pół i przykleić ją do siebie. Następnie docisnąć i lekko uformować. Efekt super - drzwi na zawsze przestały trzaskać. :)

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. hehe a nie mówiłem? :P W sumie prostych czynności nie da się opisać skomplikowanie xd

   Usuń
  2. Zakład, że się da? Znam osoby, które banalną do zrobienia rzecz opiszą tak, że w sumie nie wiadomo co trzeba zrobić :D

   Usuń

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...