Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

niedziela, 20 kwietnia 2014

Filmy wielkanocne?


Na początek wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy, które dla mnie osobiście niosą większe przesłanie i radość, niż te Bożonarodzeniowe. Wszak ważniejsze dla wierzącego powinno być to, że Jezus umarł za nasze grzechy, niż to, że się w ogóle urodził.

Nie o tym jednak chciałem dziś rozkminiać, ale nie bez powodu przewinął się temat Świąt Bożego Narodzenia. Ile znacie filmów współczesnych, które mówią o około świątecznej, grudniowej tematyce? Już pomijając Kevina, który stał się symbolem świąt, ale wszystkie te filmy o ratowaniu świąt, nowych mikołajach, elfach, reniferach, złych chochlikach. Nie wspominając o miłosnych komediach przy okazji świąt, nawet horrory jakiejś drugiej kategorii się przewinęły.

Przyszedł czas na pytanie... ile znacie WSPÓŁCZESNYCH, nie historycznych, filmów o tematyce Świąt Wielkanocnych. Odnoszę wrażenie, że albo reżyserzy nie mają jakiegokolwiek pomysłu na te święta, albo wolą kopiować stale oklepywane tematy i powstało jakieś 100 (albo więcej?) filmów historycznych o ostatniej drodze, ukrzyżowaniu etc (większość z nich jest tak słabo nakręcona, że nie da się oglądać), ale nikt nie wykreował jakiś postaci współczesnych związanych z tymi świętami. Trafiłem na film, którego kadr mamy wyżej, czyli Hank i Mike. Ponoć raczej do wysokich lotów nie należy, ale obejrzę, chociażby z chęci zobaczenia czegoś współczesnego, historii dziejącej się dziś, a mającej związek ze świętami. Czy tak trudno nakręcić coś w rodzaju nawet Kevina, ale w klimacie świąt Wielkanocnych? Widocznie trudno, bo niewielu się pokusiło aby to zrobić.Pozdrawiam i czekam na propozycje - coś przecież w święta oglądać trzeba, a tego co serwuje telewizja, że tak powiem "nie zniesę".

3 komentarze:

 1. Właśnie też się wczoraj zastanawiałam nad takimi filmami i nic nie wymyślilam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o faktycznie, nie ma nic takiego. Łapiemy za kamerę i nagrywamy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe chętnie :) kilka pomysłów już się w głowie przez święta zrodziło xd

   Usuń

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...