Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

czwartek, 6 lutego 2014

Wildlife Photography of the Year 2013!


Chcieliśmy po raz kolejny zaprosić Was na niesamowitą wystawę Wildlife Photographer of the Year 2013!
Wczoraj odbyła się inauguracja, na której przez pracę nie byliśmy, ale na pewno na dniach całą wystawę zobaczymy.
Promujemy tę imprezę co roku. Dlaczego? 
Po pierwsze w tym roku na konkurs wysłano 46 tysięcy zdjęć. Wybrano 100 najlepszych... powinno wystarczyć na rekomendację, bo to kwintesencja fotografii przyrodniczej. Czasami zdarza mi się stwierdzić "o, tę fotkę bym zrobił gdybym tylko tam był i miał podobny sprzęt", ale większość z tych zdjęć jest na prawdę tak unikalnych, że oglądanie ich wrzuca nas w fazę zdumienia i można tylko powiedzieć "to tak się da?".
Gdyby to były tylko zdjęcia, to nie byłoby jeszcze takiego efektu. Wystawa Wildlife Photographer of the Year proponuje coś więcej. Tym czymś jest opowiadanie o zdjęciu. Fotografowie nie tylko zdradzają jakim sprzętem dokonali tych niemałych cudów, ale... opisują dokładną historię zdjęcia. Ile godzin czekali na konkretne ujęcie, przy okazji zrobienia zdjęcia czy w jakich warunkach się odbyło. Czasami to zdjęcia zrobione przy okazji, jednak częściej zdarza się, że ktoś godzinami, a nawet dniami czekał w jednym miejscu dla zwycięskiego zdjęcia w danej kategorii. Uwielbiam np walkę o zdjęcia roku w najmłodszych kategoriach. Rok temu opisana była historia chłopczyka, który siedział w ukryciu trzy tygodnie, aby zrobić zdjęcie walczących głuszców podczas godów. Fotografia wyszła niesamowicie - chłopak mimo młodego wieku wiedział, że warto się poświęcić. :)

Po drugie - wystawa jest D A R M O W A! Na prawdę - darmowa. Nic nie tracicie przychodząc - znajduje się w Bielskim BWA na parterze, wystarczy wejść i zobaczyć. Obejrzenie setki zdjęć zajmuje chwilę. My bywamy tam co roku ponad godzinę, żeby poczytać historie zdjęć, zastanowić się nad możliwością zrobienia takiego zdjęcia w okolicy, etc. To na prawdę ciekawy sposób na spędzenie wieczoru.

Wystawę w Bielsku-Białej można zobaczyć od 6 lutego do 3 marca. Od 8-18 w tygodniu oraz 10-18 w soboty, niedziele i święta.
Zachęcam serdecznie, bo to na prawdę ciekawa przygoda warta przeżycia. Sponsorem wystawy są po raz szósty - Zakłady Tłuszczowe „Bielmar" Spółka z o.o. w Bielsku-Białej.

Rok temu kompletnie zapomniałem poinformować, że skoro nie jesteście z Bielska - to jeszcze nic straconego. Inne miasta w Polsce również będą organizować tę wystawę. Pełny wykaz miejsc znajdziecie na stronie wystawy.

Dawid

1 komentarz:

 1. Szkoda, że nie ma wystawy, gdzieś w miarę blisko mojego miasta bo na pewno warto zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...