Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

środa, 7 maja 2014

Klej błyskawiczny - błyskawiczna pomoc w każdej sytuacji


Ten produkt marki Tesa zużyliśmy chyba najszybciej. Klej błyskawiczny w żelu przydaje się niemal na każde okazje i to produkt w stylu must have. Często jednak decydujemy się na zakup na długo po uszkodzeniu czegoś, bo wiadomo, na głowie człowiek ma teraz tyle spraw, że ciężko pamiętać o przedmiotach w domu.


Jakiś czas temu (pół roku... ;) ) spadła z szafki moja pamiątka. W sumie do momentu w którym nie spadła z mebli, to nie przywiązywałem do niej większej wagi. Jednak człowiek jest sentymentalny - ja bardzo lubię góry, a ciupagę tę zakupiła mi mama podczas pierwszej wizyty na niedalekiej Magurce. 900 m. n.p.m. może na osobie w tym wieku robić wrażenie. Ciupaga na drewienku stała więc odkąd pamiętam na szafce, po czym stała się wyżej wspomniana tragedia. Nie było jednak okazji żeby kupić klej i tak ciupaga stała sobie mniej więcej w ten sposób w jaki macie ją poniżej.


Wszystko do momentu w którym na ratunek przyszła Tessa. Drewno klei się dość ciężko, zwłaszcza świeżo wyciśniętym klejem, ponieważ jedna część ślizga się na drugiej. Warto nałożyć troszkę więcej kleju i poczekać, aż nieco przeschnie. Później wystarczy złączyć dokładnie obie połówki, docisnąć lekko i odczekać chwilkę. W przypadku ciupagi klej sprawdził się idealnie i już nie da się rozdzielić sklejonych części. :)Inne zastosowanie kleju Tessa oprócz ratowania zniszczonych przedmiotów może mieć nieco charakter twórczy. Na przykład mi pomógł dodać blasku opaskom, które z resztą zrobiłam sama z ramiączek. Na każdą kokardkę przykleiłam po jednej plastikowej "cyrkonii" co dało przykład, że klej równie wspaniale łączy materiał z plastikowymi elementami.Również kolczyki, które dostałam od mamy doczekały się delikatnej przeróbki, gdyż to tak naprawdę są wzory, które można dowolnie ozdabiać. Mi podobają się w oryginalnej wersji, ale postanowiłam dodać mały akcent w postaci trzech diamencików na każdym kolczyku. Po lewej kolczyk sote, czyli bez dodatków, a po prawej już z przyklejonymi klejem Tessa diamencikami.Oto gotowa biżuteria, która idealnie współgra z zielenią za oknem, więc spokojnie mogę iść na wiosenny spacer z taką ozdobą.Kolejny raz udowodniliśmy, że Tessa ułatwia życie codzienne, ratuje domowe przedmioty, a także inspiruje do tworzenia czegoś nowego.

1 komentarz:

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...