Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

wtorek, 12 lutego 2013

Testy z Olejem Lnianym Złoty OliwinDziś czas na recenzję testowanego przeze mnie oleju lnianego Złoty Oliwin od firmy Zielony Nurt. Pisałam o nim kilka postów wcześniej. Na początek kilka słów o firmie. Zielony Nurt to firma działająca w sektorze zdrowej żywności, zajmująca się głównie tłoczeniem oleju na zimno. Swoja prace wykonują z ogromną pasja i posiadają specjalistyczną wiedzę, którą nabyli podczas wieloletniej praktyki związanej z produkcja Olejów Tłoczonych na Zimno. Oleje wytwarzane są z roślin oleistych i zielarskich, które zawierają NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) OMEGA 3, 6 i 9. Oleje Zielony Nurt to tak zwane "Extra Virgin Oils", czyli Oleje Dziewicze, oznacza to, iż po wytłoczeniu ich skład biochemiczny jest taki sam jak w nasionach, z których jest produkowany. W sprzedaży firma posiada również nasiona, pestki i zioła roślin leczniczych. W ofercie znajduje się spora gama Olejów Tłoczonych na Zimno, a wśród nich Olej Lniany Złoty Oliwin, który dziś opiszę.


Olej lniany Złoty Oliwin jest wysokolinolenowy, nieoczyszczony ze złocistego siemienia lnianego odmiany "Oliwin" wyhodowanej metoda doboru naturalnego. Olej ten zawiera bardzo dużo kwasów Omega-3 aż do 60% i ma wyjątkowy orzechowy smak. Polecany jest do stosowania podczas diety drBudwig.
Aby olej zachował swoje właściwości należy cały czas trzymać go w lodówce, ale nie dłużej niż trzy miesiące. Jednak po otwarciu należy go spożyć w ciągu 2-4 tygodni. Niestety nie nadaje się on do normalnego obrotu handlowego, gdyż po dwóch tygodniach stania na półce kwas Omega-3 utleniłby się całkowicie.


Kwasy Omega-3 mają duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zwłaszcza młodego. Kwas ten jest istotny, gdyż dzieci potrzebują odpowiedniej ilości DHA do budowy sieci neuronów w mózgu. Jego niedobór powoduje u dzieci nieprawidłowy rozwój neuronów, które rozwijają się wolno i są wadliwe. Może wywoływać to u dzieci problemy z koncentracją, pamięcią, a również ADHD.


U kobiet zażywanie oleju lnianego może łagodzić objawy związane z menstruacją oraz łagodzić uderzenia gorąca. W czasie ciąży również zwiększa się zapotrzebowanie organizmu kobiety na na kwasy tłuszczowe.

U mężczyzn natomiast kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym mogą pomóc w zapobieganiu zapalenia i powiększenia prostaty.

Kwasy Omega-3 maja wspomagają mózg, który jest zbudowany w 60% z tłuszczów, a 25% z nich to właśnie kwasy tłuszczowe Omega-3. Ich niedobór może prowadzić do stanów depresyjnych, zaburzenia nastroju i problemów z koncentracją. 

Sposób spożywania Oleju Lnianego:
Należy przyjmować 1-3 łyżek oleju dziennie. Najlepiej jednak przygotować pastę z twarogu i oleju lnianego. Oba składniki trzeba miksować przez 5 minut co powoduje, ze tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie. 
  SMACZNEGO 

2 komentarze:

 1. Też muszę zrobić tą pastę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam, smaczna była, wystarczy duża łyżka oleju:)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...