Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
 • Na co komu Walentynki?

  https://1.bp.blogspot.com/-L-oqFfgiJiE/VtR2XPf-C7I/AAAAAAAAR10/_vP_Fh7RUGM/s1600/Walentynki.jpg

  Miliardy serduszek. Baloników, lizaków, kwiatków, misiów. Po co?

 • Blue monday - czyli jeśli nie lubisz poniedziałku, to tego wyjątkowo.

  https://3.bp.blogspot.com/-VQbFtKWIXog/VtR2W9VkR8I/AAAAAAAAR1w/1WalvO74vP8/s1600/blue_monday.jpg

  Dziś w teorii najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. Według wyliczeń kogoś mądrego, albo po prostu siedzącego na odpowiednim stołku 18 stycznia jest dniem, w którym nie powinniście wychodzić spod kołdry, bo nic dobrego Was nie spotka.

 • Sposób na brak wolnego czasu.

  https://4.bp.blogspot.com/-50ElqJeV1Ts/VtR2YvUc33I/AAAAAAAAR18/LzXVso3XQf4/s1600/sposob_na_brak_wolnego_czasu.jpg

  "Nie mów, że nie masz czasu. Masz tyle samo godzin na dobę, ile mieli Helen Keller, Pasteur, Michał Anioł, Matka Teresa, Leonardo da Vinci, Thomas Jefferson i Albert Einstein."

 • Typy klientów sklepów. Z doświadczenia :)

  https://4.bp.blogspot.com/-T_vzTY2k51g/VtR2ZtmpSoI/AAAAAAAAR2A/yuH5g12TgUE/s1600/typy_klientow.jpg

  Jak większość z Was (tak z dużej, bo Was lubię), wie pracuję znaczną część życia na marketach. Marketach różnego rodzaju.

 • Liebster Blog Award czyli krótkie Q&A

  https://2.bp.blogspot.com/-O7FIw6YCmOo/VtR2XWUFGMI/AAAAAAAAR14/TtdA47OlZ70/s1600/liebster.jpg

  Weronika nominowała mój blog do odpowiedzi na Liebster Blog Award. Jest to cykl w którym blogerzy nominują 11 blogów do odpowiadania na 11 pytań w dowód uznania ich pracy.

piątek, 20 stycznia 2017

Czy cztery godziny mogą zmienić Twoje życie?
Jak wrócić to po jakiejś inspiracji. W sumie znajomy prowadzi bloga i kanał na YouTubie i nie mogę dojść do tego jakim cudem ma tak mało wyświetleń, bo to co robi wygląda coraz lepiej. Wczoraj obejrzałem jeden z jego materiałów o książkach i... myślałem nad tym pół wieczoru. W sumie wiecie, nie zdarza mi się czytać jakoś specjalnie wiele książek, poza branżowymi odnośnie bloga, no i tych z gatunku biografii motywacyjnych, więc ciężko mi się zgodzić z początkową tezą, że książki dają więcej niż Internet. Internet dał mi tyle, ile chyba nic innego. Może temu, że nie szukałem nigdzie indziej. Ale... jedna z opisanych książek dała mi swego rodzaju przemyślenia.

Dojechany opisał książkę, którą napisał Timothy Ferriss o świetnie brzmiącym tytule (i raczej dobrze klikalnym) 4-godzinny tydzień pracy. Samą treść książki pominę, bo możecie to zobaczyć u Bartka, ale zastanowiłem się nad samą koncepcją, bo czy może być lepsza informacja dla kogoś, komu czasem brakuje motywacji, że wystarczy żeby poświęcił na coś godzinę?


Z założenia chodzi o to, że mamy 8 godzin na sen, 8 godzin na pracę, a 8 godzin jest całkowicie wolne. Wiadomo, w tym czasie zwykle jemy, siedzimy przed komputerem, nie ukrywając - zwykle ten czas tracimy. Ale... jeśli poświęcimy 4 godziny na coś rozwijającego - po godzinie dziennie to po roku efekty będą świetne. Nie musi to być nawet aż tyle, ale pomyślcie - jeśli przez cały rok będziemy np. ćwiczyć nad swoją sylwetką godzinę, godzinę uczyć się angielskiego, godzinę czytać książki i godzinę np prowadzić bloga to po roku da nam to 365 godzin każdej z tych czynności! Na efekty nie trzeba będzie długo czekać, bo będą na pewno zdumiewające.


Dla każdego może to być coś innego. Dla każdego może to być coś, co chcielibyście rozwinąć w swoim życiu. To pozornie jedna godzina na jedną rzecz, której chcielibyście się poświęcić. Ktoś może powiedzieć, że ma tyle zajęć, że ciężko mu ten czas jakoś wygospodarować. Może wtedy rozwijać nie cztery, a dwie rzeczy. Ja wróciłem do biegania i do bloga. No i poprawiam grę na linii w LoLu, co wiąże się z Twitchem i YouTubem. Czy zatem po roku przebiegnę chociaż półmaraton, blog trafi do Rankingu najbardziej wpływowych blogerów przyszłego roku, a w lola zagram jak Faker? Pewnie nie, ale w każdej dziedzinie której się poświęcę zrobię jakiś progres - to pewne i wiąże się z koncepcją, że jeśli czemuś poświęcisz tysiąc godzin to będziesz w tej dziedzinie na prawdę dobry. Czyli potrzebujemy 3 lat żeby osiągnąć sukces. A jeśli w życiu nie chodzi o progres to o co?

Cały czas do przodu. Do znów!
5 komentarzy:

 1. 8 godzin wolnego? Ja 4 z tego przeznaczam praktycznie na dojazd do pracy, więc zostają mi cztery - na jedzenie, na sprzątanie, kąpiel... Także.. :D
  Cieszę się że wracasz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie bez blogowania było jakby takie... niepełne. Nie przewiduję więc już kolejnych przerw xd tylko muszę pozbierać wszystkie pomysły na teksty i... zrobić to w miarę szybko, co bym nie dodawał posta na tydzień xd

   A co do 4 godzin... Pamiętam takie czasy - ale zawsze godzinkę można jakoś wykorzystać :)

   Usuń
 2. Bardzo przyjemnie się czytało twój post,czekam na kolejne :)
  http://carolineworld123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy blog. Powodzenia w dalszym prowadzeniu. Oczywiście zapraszam do mnie https://testowaniezpaulaiwera.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za komentarze. Mobilizuje to do dalszej pracy.
Zachęcamy też do polubieniach fanpage na którym informujemy o najnowszych wpisach:
https://www.facebook.com/Testandwrite

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...